prasa hydrauliczna

Prasa hydrauliczna to zaawansowane technologicznie urządzenie, które usprawnia i przyspiesza wiele procesów produkcyjnych. Jest ono wykorzystywane na szeroką skalę w wielu dziedzinach przemysłu. Ze względu na swoją dużą skuteczność oraz siłę o ogromnym nacisku, którą może wytworzyć, zapewnia wysoką płynność pracy, a także ma bogatą gamę zastosowań. W jaki sposób działają prasy hydrauliczne? Odpowiadamy w artykule.

Budowa prasy hydraulicznej

Prasa hydrauliczna jest rodzajem maszyny, która wykorzystuje ciecz jako czynnik roboczy do przesyłania energii na podstawie prawa Pascala do realizacji ustalonych przez operatora. Jest zbudowana z 3 głównych części: maszyny, układu napędowego zakończonego siłownikiem i hydraulicznego układu sterowania. Wykorzystanie zjawiska stałości ciśnienia oleju w zamkniętym systemie hydraulicznym pozwala w ogromnej mierze zwiększyć wytwarzaną siłę nacisku. Wykorzystanie oleju w systemie hydraulicznym ma także inną zaletę – pozytywnie wpływa na działanie wszystkich metalowych elementów maszyny, ponieważ podczas jej pracy są one nieustannie nim smarowane.

Zasada działania pras hydraulicznych

Prasa hydrauliczna to urządzenie, które wykorzystuje ciecz do wytworzenia ciśnienia niezbędnego do obróbki materiału (np. wykrawania blachy). Obieg oleju oraz ciśnienie w układzie wytwarza pompa olejowa. Zgodnie z prawem Pascala ciśnienie rozprowadzane jest równomiernie po całej powierzchni cieczy, co wpływa na znacznie efektywniejsze wytwarzanie siły nacisku.

Prasy hydrauliczne wykorzystują zawory ograniczające ciśnienie podczas obróbki materiałów. Dzięki temu można wybrać dowolne ciśnienie, które potrzebne jest do wykonania pracy. Maszyna będzie wówczas powtarzać ustawiony poziom ciśnienia konsekwentnie, eliminując z procesu obróbki materiału zbyt duże lub zbyt małe ciśnienie. Taki system działania daje możliwość uzyskania nacisku sięgającego nawet kilkaset ton.

© 2024 UltraPras | Polityka prywatności | Realizacja: emste.eu

Call Now Button

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?