obróbka metalu

Praca wielu zakładów przemysłowych opiera się w dużej mierze na rozmaitych, nowoczesnych urządzeniach, które cechują się szeroką funkcjonalnością. Takie działanie umożliwia nie tylko sprawną i wydajną produkcję, ale też zwiększa bezpieczeństwo pracowników, którzy nie muszą wykonywać różnych zadań manualnie. Jednymi z tych maszyn są małe wykrawarki mimośrodowe. Gdzie się one sprawdzają? Odpowiadamy w artykule.

Do czego służą wykrawarki mimośrodowe?

Małe wykrawarki mimośrodowe służą do obróbki metalu w zakresie perforowania jego powierzchni, a także cięcia oraz okrawania elementów. Wykorzystywane są też do wykrawania otworów, naroży i cięcia prętów. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów urządzenia te cechują się dużą wydajnością i precyzją pracy, a ich obudowa, narzędzia, podzespoły oraz pozostałe części wykonane są z najlepszych jakościowo materiałów.

Dzięki temu prasy mimośrodowe mogą być bez przeszkód wykorzystywane do obróbki nawet bardzo twardych metali. Ponadto wyróżniają się wysoką sprawnością, dużą prędkością i żywotnością. Co istotne, maszyny te cechują się także prostą i intuicyjną obsługą, co znacznie wpływa na komfort pracy operatorów. Specjalne elementy ochronne natomiast zapewniają całkowite bezpieczeństwo.

Gdzie wykorzystywane są wykrawarki mimośrodowe?

Wykrawarki mimośrodowe wykorzystywane są przede wszystkim w rozmaitych zakładach działających w branży metalowej. Są używane między innymi przy produkcji cynkowanych konstrukcji stalowych oraz wielu innych elementów. Duży wpływ na szerokie zastosowanie urządzeń z tej kategorii ma ich odporność na trudne warunki pracy oraz możliwość wygodnego transportowania ich za pomocą wózka widłowego. Co więcej, za ich wszechstronność odpowiadają również dwa cykle pracy (automatyczny i manualny/półautomatyczny) oraz kompatybilność z wieloma wykrojnikami czy otwornicami konstrukcji suwakowej.

 

© 2024 UltraPras | Polityka prywatności | Realizacja: emste.eu

Call Now Button

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?