prasa do wykrajania blachy

Do obróbki metalowych elementów wykorzystywane są coraz nowocześniejsze i bardziej zaawansowane technologicznie maszyny, takie jak prasy hydrauliczne, które zapewniają wysoce precyzyjną oraz automatyczną pracę, a także dużą wydajność. Niektóre z nich do prawidłowego działania potrzebują jednak specjalnych wykrojników przemysłowych. Do czego one służą, a także jakie są ich rodzaje? Odpowiadamy na te pytania w artykule!

Do czego służą wykrojniki przemysłowe?

Wykrojniki przemysłowe to wymienne elementy, które ułatwiają oraz przyspieszają wycinanie określonych kształtów np. w metalowych blachach. Dzięki nim nie trzeba wycinać detali ręcznie lub korzystać z urządzeń programowanych komputerowo. Wykrojniki są stosowane w różnych prasach hydraulicznych, takich jak pionowe czy mimośrodowe. Podczas pracy są one dociskane przez prasę do obrabianego elementu z ogromną siłą, dzięki czemu wycinają z niego określony kształt. Co jednak istotne, wykrojniki muszą być dostosowane nie tylko do maszyny, ale też materiału, który jest poddawany obróbce.

Jakie są rodzaje wykrojników przemysłowych?

Istnieje wiele rodzajów wykrojników przemysłowych, dzięki czemu bez trudu można je dopasować do indywidualnych potrzeb oraz wymagań danego zakładu. Elementy te można podzielić przede wszystkim na standardowe i specjalistyczne. Wszystkie z nich wykonane są jednak z najlepszej jakości materiałów, dzięki czemu poradzą sobie z nawet trudnymi i wymagającymi w obróbce detalami.

Wykrojniki standardowe służą m.in. do nacięć technologicznych i opływowych, a także wykonywania zaokrągleń w narożach arkuszy blach. Ponadto są one stosowane do cięcia prętów okrągłych i kwadratowych o określonych średnicach, jak również prostopadłego łączenia rur. Wykrojniki specjalistyczne natomiast to modele niestandardowe, które wykonywane są zazwyczaj na specjalne zamówienie.

© 2024 UltraPras | Polityka prywatności | Realizacja: emste.eu

Call Now Button

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?