prasa hydrauliczna

Prasy hydrauliczne to urządzenia, które są poddawane bardzo dużym obciążeniom oraz intensywnej pracy w zakładach produkcyjnych. Choć są bardzo trwałe i wytrzymałe, jak każda inna maszyna, mogą ulegać rozmaitym usterkom. Aby jednak zminimalizować ryzyko wystąpienia awarii, powinny być regularnie serwisowane. Jak więc należy dbać o prasy hydrauliczne? Jak wygląda ich konserwacja? Odpowiadamy na te pytania w artykule.

Na czym polega serwis i konserwacja pras hydraulicznych?

Systematyczna konserwacja najbardziej narażonych na uszkodzenia elementów prasy hydraulicznej pozwala zachować ją w świetnym stanie przez bardzo długi czas. Dzięki temu Twoja maszyna będzie działała bez zarzutu, a Ty nie będziesz narażony na przestoje w pracy związane z poważniejszymi usterkami, które wymagają naprawy.

Do najważniejszych zadań konserwacyjnych należy smarowanie ruchomych części, takich jak rama hydrauliczna i pompa. Ponadto powinieneś poddawać regularnej kontroli wszystkie węże i połączenia hydrauliczne. Korzystanie z maszyny, która ma uszkodzone elementy, może doprowadzić do dużych awarii i niebezpieczeństwa dla operatora. Nie bez znaczenia pozostaje też sprawdzanie ilości oleju.

Jak często należy serwisować prasy hydrauliczne?

Podczas okresowego serwisu prasy hydraulicznej sprawdzane jest działanie i stan techniczny wszystkich jej elementów. Ponadto wymieniany jest olej, który ulega naturalnemu starzeniu oraz filtry, które zużywają się podczas intensywnej, codziennej pracy i tracą swoje właściwości.

Częstotliwość przeprowadzania prac serwisowych zależy jednak od Dokumentacji Techniczno Ruchowej każdego urządzenia. Informacje zawarte w DTR opierają się na testach, które są przeprowadzane dla wszystkich maszyn i mają na celu sprawdzenie ich sprawności. Niemniej pierwsza wymiana oleju powinna odbyć się mniej więcej po 1000 godzinach pracy, a każda kolejna po 2500 h.

 

 

© 2024 UltraPras | Polityka prywatności | Realizacja: emste.eu

Call Now Button

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?