Prasy hydrauliczne przeznaczone do prac w warsztatach i serwisach samochodowych oraz mniejszych zakładach produkcyjnych związanych z branżą blacharską powinny być odpowiednio dobrane. Muszą one bowiem cechować się precyzyjnym i sprawnym działaniem oraz szerokim zakresem wykonywanej obróbki plastycznej metali. Które prasy hydrauliczne sprawdzają się więc najlepiej w pracach warsztatowych? Odpowiadamy.
Prasy warsztatowe mniejsze
Prasy warsztatowe przeznaczone są do wykonywania takich zadań, jak prostowanie, gięcie i wyciskanie, a także montaż ogólny oraz testowanie rozmaitych metalowych elementów. Wyróżniają się one łatwą obsługą oraz szerokimi możliwościami obróbczymi, a ponadto sprawną zmianą parametrów w celu dostosowania pracy do obrabianych detali. Prasy warsztatowe mniejsze mogą być wyposażone w stałe lub ruchome siłowniki i są dostępne w kilku wersjach nacisku:
- 30 ton,
- 60 ton,
- 100 ton,
- 160 ton.
Urządzenia te są wykonane z najwyższej jakości stali oraz najlepszych komponentów, dzięki czemu zapewniają bezusterkową pracę nawet podczas intensywnego i długotrwałego użytkowania. Umożliwiają naprawę ciężkich elementów zarówno aut osobowych, jak i dostawczych.
Prasy warsztatowe większe
Większe (szersze) prasy warsztatowe mogą mieć nacisk 100, 160, 200 lub 300 ton, dzięki czemu doskonale sprawdzają się do pracy z nawet bardzo dużymi oraz trudnymi w obróbce elementami. Co istotne, posiadają one dwie różne prędkości, które przełączają się automatycznie podczas pracy. Ponadto prasy warsztatowe:
- zapewniają łatwą regulację wysokości stołu roboczego, ciśnienia i siłownika,
- mogą być wyposażone w opcjonalne akcesoria, takie jak przełącznik nożny czy pryzmy,
- mają certyfikaty CE,
- zapewniają precyzję ruchów, dzięki czemu nie ma ryzyka uszkodzenia pozostałych elementów naprawianego pojazdu.
Urządzenia te wyróżniają się także łatwą obsługą, która przebiega przy pomocy specjalnego joysticka, a w razie potrzeby zwiększenia jej dokładności – pompy ręcznej. Są bardzo bezpieczne w użytkowaniu oraz działaniu, a także niezwykle funkcjonalne. W dużej mierze ograniczają pracę człowieka, a jednocześnie znacznie przyspieszają wykonywanie zadań.