walcarka ręczna

Maszyny do obróbki plastycznej metalu wykorzystywane są na bardzo szeroką skalę w wielu zakładach przemysłowych i produkcyjnych. Wśród nich szczególne znaczenie mają różnego rodzaju walcarki, które – jak wskazuje ich nazwa – służą do walcowania oraz precyzyjnego gięcia metalowych elementów. Urządzenia te występują zarówno w stacjonarnej, jak i mobilnej wersji, która jest niezwykle praktyczna. Sprawdźmy, jakie są jej zalety!

Jak działają i jak są zbudowane walcarki mobilne?

Walcarki mobilne zbudowane są w taki sposób, by mogły być bez trudu transportowane poza zakład, w którym są użytkowane na co dzień, co jest ich ogromnym atutem. Dzięki temu mogą być wykorzystywane m.in. przez ślusarzy, którzy wykonują swoją pracę u klientów. Co istotne, standardowo są one wyposażone w hartowane rolki gnące do profili prostokątnych.

Ich możliwości mogą być jednak rozszerzone o rolki do walcowania rur ze stali hartowanej oraz tworzyw sztucznych. Maszyny te napędzane są za pomocą manualnej korby lub motoreduktora, co zapewnia szybką i wydajną pracę. To z kolei przekłada się na niższe koszty obsługi oraz oszczędność czasu.

Jakie są zalety walcarek mobilnych?

Najważniejszą zaletą mobilnych walcarek do profili i rur są ich kompaktowe rozmiary oraz niewielka waga, co umożliwia zabieranie ich ze sobą do pracy. Dzięki temu bez przeszkód można wykonywać wszystkie zadania w dowolnym miejscu. Ponadto urządzenia te:

  • mają hydrauliczny docisk,
  • zapewniają cichą pracę (emitują hałas w granicy 50 dB),
  • cechują się łatwą obsługą,
  • mają modułową konstrukcję (umożliwiają szybki demontaż).

Co więcej, walcarki mobilne wyróżniają się znikomą awaryjnością, dzięki czemu ich serwis przebiega szybko i bezproblemowo, a nawet intensywna eksploatacja nie wiąże się z wysokimi kosztami eksploatacji. Maszyny te zapewniają gwarancję jakości, dzięki czemu są niezastąpione w wielu – zarówno większych, jak i mniejszych – zakładach.

 

 

© 2024 UltraPras | Polityka prywatności | Realizacja: emste.eu

Call Now Button

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?