prasa hydrauliczna

Zakup prasy do gięcia to poważna inwestycja i duży, jednorazowy wydatek dla firmy, dlatego jej wybór powinien zostać właściwie przemyślany. Na rynku istnieje wiele modeli, które różnią się od siebie m.in. parametrami pracy. Decydując się na konkretne urządzenie, należy pamiętać o kilku istotnych czynnikach, które zapewnią sprawne, wydajne i ekonomiczne działanie maszyny. Na co więc warto zwrócić uwagę przy wyborze prasy do gięcia? Sprawdźmy!

Ustalenie skali produkcji i giętych elementów

Ustalenie skali produkcji jest bardzo istotne, ponieważ od tego zależy wybór konkretnej prasy do gięcia. W przypadku produkcji masowej powinieneś zdecydować się na urządzenie, które będzie mogło pracować przez długi czas, utrzymując jednocześnie precyzję obróbki na wysokim poziomie.

Ponadto należy zastanowić się nad rodzajem giętych elementów, a więc ich:

  • wielkością i wagą,
  • rodzajem i kształtem (arkusze, rury czy profile),
  • grubością,
  • materiałem, z jakiego są wykonane.

W tym wypadku należy zwrócić uwagę zarówno na odpowiedni system hydrauliczny, który będzie trwały i zapewni sprawne gięcie pożądanych części, jak i materiały wykorzystane do produkcji prasy do gięcia. Im trudniejsze materiały przeznaczone do obróbki, tym solidniejsze powinno być wykonanie maszyny.

Możliwość zmiany parametrów i dodatkowe wyposażenie

Przy wyborze prasy do gięcia należy zwrócić uwagę również na jej możliwości konfiguracyjne, dzięki którym precyzyjnie dostosujesz parametry pracy do giętego elementu. Im większy wybór parametrów, tym bardziej uniwersalne i wielofunkcyjne urządzenie. Jest to szczególnie istotne w sytuacji, gdy planujesz giąć elementy o różnej grubości czy kształcie. Ponadto jeśli zależy Ci na dodatkowej funkcjonalności maszyny, zdecyduj się na sprzęt, do którego możesz dobrać wiele dodatkowych narzędzi i opcjonalnego wyposażenia.

© 2024 UltraPras | Polityka prywatności | Realizacja: emste.eu

Call Now Button

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?