prasa hydrauliczna

Prasy hydrauliczne znajdują swoje zastosowanie w wielu zakładach produkcyjnych nie bez powodu. Umożliwiają one bowiem sprawną obróbkę plastyczną rozmaitych części wykonanych z metalu. Dzięki swojej hydraulicznej budowie mogą pracować z bardzo dużą siłą oraz są niezwykle wydajne. Jednym z rodzajów tych urządzeń są czterokolumnowe prasy hydrauliczne. Przeczytaj nasz artykuł, by dowiedzieć się, jakie są ich zastosowania!

Przemysł ciężki

Czterokolumnowe prasy hydrauliczne są przede wszystkim wykorzystywane w przemyśle ciężkim związanym z produkcją rozmaitych maszyn oraz elementów. Urządzenia te często można spotkać również w zakładach zajmujących się przemysłem samochodowym, motoryzacyjnym czy lotniczym. Służą one do wytłaczania oraz gięcia metalowych elementów. Prasy czterokolumnowe wyposażone są w dolny i górny stół, a także mają duże możliwości zmiany parametrów.

Co więcej, są dostępne w różnych rozmiarach i tonażu. Ich siła może wynosić od 50 do nawet kilkuset ton. Dzięki temu cechują się bardzo szerokimi możliwościami obróbczymi. Ponadto możesz je łatwo dostosować do rodzaju obrabianych materiałów czy elementów, jak również specyfiki pracy w danym zakładzie przemysłowym.

Dodatkowe możliwości

Dużym atutem czterokolumnowych pras hydraulicznych jest możliwość podłączenia i dostosowania ich do robotyki. Takie rozwiązanie w dużej mierze automatyzuje procesy produkcyjne i przyspiesza pracę podczas wytwarzania detali. Prędkość wyginania czy tłoczenia można dodatkowo zwiększyć za pomocą zaworów napełniających i cylindrów bocznych. Co istotne, obsługa urządzeń jest bardzo wygodna i intuicyjna.

Dodatkowa modyfikacja jest możliwa za sprawą opcjonalnych akcesoriów, takich jak urządzenia chłodzące czy wyrzutnik hydrauliczny. Prasy czterokolumnowe mogą mieć połączenia hydrauliczne do systemów peryferyjnych oraz mogą być wyposażone w proporcjonalne zawory ciśnienia i przepływu. Wszystko to wpływa na łatwe dostosowanie ich do indywidualnych wymagań i potrzeb zakładów.

 

© 2024 UltraPras | Polityka prywatności | Realizacja: emste.eu

Call Now Button

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?