czerwona prasa przemysłowa

Codzienna praca nowoczesnych zakładów produkcyjnych i przemysłowych nie byłaby możliwa bez wykorzystania różnych maszyn obróbczych. Urządzenia te przyspieszają realizację wielu zadań, a efekty ich pracy są znacznie precyzyjniejsze i wydajniejsze niż w przypadku pracy manualnej. Jednym z takich sprzętów są prasy portalowe. W artykule opisujemy, jaka jest ich budowa i zastosowanie!

Jak zbudowane są prasy portalowe?

Prasy portalowe to urządzenia przeznaczone do profesjonalnej obróbki metalowych części. Wykonane z solidnej stali – odpornej na duże obciążenia czy uszkodzenia mechaniczne. Wiele modeli wyposażonych jest w ruchomą ramę portalową i wrzeciennik, który może być poruszany ręcznie lub napędzany (razem z mostem) za pomocą silnika. Wszystko to wpływa na możliwość łatwej obróbki również dużych i ciężkich elementów.

Spośród pozostałych istotnych części, które składają się na budowę prasy do prostowania, należy wymienić:

  • silnik,
  • siłownik,
  • układ hydrauliczny,
  • panel sterowania z dźwigniami i awaryjnym wyłącznikiem,
  • opcjonalne akcesoria.

Do czego wykorzystywane są prasy portalowe?

Głównym zastosowaniem pras portalowych jest prostowanie dużych arkuszy blachy, jednak są one wykorzystywane również do gięcia innych metalowych elementów. Ich budowa natomiast umożliwia obróbkę nawet dużych części.

Moc nacisku pras portalowych może wynosić aż 300 ton, a poszczególne modele różnią się między sobą wagą i rozmiarami, maksymalnym ciśnieniem, skokiem tłoka oraz siłą. Uzyskanie odpowiednich detali jest dzięki nim znacznie prostsze oraz bardziej precyzyjne, a także gwarantuje większą powtarzalność gotowych części niż w przypadku wykonywania pracy w sposób ręczny.

© 2024 UltraPras | Polityka prywatności | Realizacja: emste.eu

Call Now Button

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?