prasa hydrauliczna

Prasy hydrauliczne są wykorzystywane na szeroką skalę w wielu branżach przemysłu. Modele z górnym stołem stają się coraz bardziej popularne w sektorze produkcji rozmaitych części urządzeń i maszyn ze względu na swoje liczne zalety. Są one bowiem nie tylko wyjątkowo wszechstronne, ale też zapewniają wysoką jakość wytwarzanych przy ich pomocy detali. W tym artykule omówimy możliwości pras z górnym stołem oraz korzyści z ich używania.

Czym są prasy hydrauliczne z górnym stołem?

Prasa hydrauliczna z górnym stołem to obrabiarka do metalu, która wykorzystuje siłownik hydrauliczny do generowania siły. Składa się ona z ramy, cylindra i stołu górnego, na którym umieszczany jest obrabiany element. Rama wykonana jest z najwyższej jakości stali, dzięki czemu jest trwała, solidna i bardzo stabilna oraz nadaje się do obróbki nawet ciężkich lub większych elementów.

Co istotne, górny stół można dowolnie regulować, aby dostosować go do różnych rozmiarów i kształtów przedmiotów. Dzięki temu praca na tego rodzaju maszynach jest bardzo wygodna i komfortowa dla operatora. Ponadto prasy te cechują się dużym bezpieczeństwem, bezawaryjnością i intuicyjnym sterowaniem.

Do czego stosowane są prasy z górnym stołem?

Prasy hydrauliczne z górnym stołem są stosowane do różnego rodzaju obróbki metali. Są bardzo wszechstronne i uniwersalne, dzięki czemu znajdują swoje miejsce w rozmaitych zakładach przemysłowych oraz usprawniają wiele procesów produkcyjnych. Maszyny te sprawdzają się do:

  • cięcia,
  • wykrawania,
  • tłoczenia,
  • zaprasowywania,
  • wytłaczania.

Prasy z górnym stołem cechują się wysoką mocą i dużą precyzją podczas pracy, ponieważ umożliwiają dowolne dostosowanie wielu ich parametrów do bieżących potrzeb. Dzięki temu mogą być wykorzystywane do tworzenia nawet skomplikowanych kształtów oraz obróbki zarówno mniejszych, jak i większych detali.

 

© 2024 UltraPras | Polityka prywatności | Realizacja: emste.eu

Call Now Button

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?