pracownik przy prasie hydraulicznej

Jeśli planujesz zakup prasy hydraulicznej do swojego zakładu przemysłowego, powinieneś dokładnie przemyśleć jej wybór. Model, na który się zdecydujesz, musi bowiem odpowiadać indywidualnym wymaganiom i potrzebom produkcyjnym. Urządzenie powinno być też dostosowane do prac, jakie ma wykonywać. Jakie są więc najważniejsze parametry techniczne pras hydraulicznych, które powinieneś wziąć pod uwagę przy wyborze? Sprawdźmy.

Siła nacisku i prędkość pracy

Podstawowym, a jednocześnie najważniejszym parametrem technicznym prasy hydraulicznej, na który powinieneś zwrócić uwagę przy jej wyborze, jest maksymalna siła nacisku. Współczynnik ten określa bowiem możliwości maszyny, a także ma duże znaczenie dla jej wielkości oraz konstrukcji. Siła nacisku najczęściej wyrażana jest w kiloniutonach i im większa jest jej wartość, tym trudniejsze prace prasa może wykonywać.

Duże znaczenie dla wydajności i możliwości produkcyjnych pras hydraulicznych ma też moc silnika i prędkość posuwu. Parametry te w dużej mierze wpływają na sprawność procesu wytwarzania elementów przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości detali.

Skok tłoka i rozmiar stołu

Rozmiar stołu ma duże znaczenie dla wielkości elementów, które mogą być obrabiane na danym urządzeniu. Większy i bardziej wytrzymały stół umożliwi więc pracę z nawet wielkogabarytowymi czy też ciężkimi częściami. Ponadto dość istotny jest także wysięg prasy. Niewystarczająca odległość pomiędzy korpusem a tłoczyskiem może bowiem ograniczyć możliwości obróbcze dla większych detali.

Skok tłoka natomiast to współczynnik, który określa głębokość możliwego do uzyskania przetłoczenia. W związku z tym przed wyborem warto dokładnie zastanowić się, jakie możliwości i parametry prasy hydraulicznej będą wymagane w danym zakładzie. W przeciwnym razie maszyna może okazać się nieodpowiednia i nie spełniać postawionych wymogów.

 

© 2024 UltraPras | Polityka prywatności | Realizacja: emste.eu

Call Now Button

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?