walcarka

Rozmaite maszyny do obróbki plastycznej metali to urządzenia, które znajdują swoje zastosowanie w wielu przemysłowych zakładach produkcyjnych. Są one niezastąpione przy precyzyjnym obrabianiu różnego rodzaju metalowych elementów o większych lub mniejszych rozmiarach i mniej lub bardziej skomplikowanym kształcie. Wśród nich znajdują się walcarki do profili i płaskowników. Co to są za maszyny i czym się wyróżniają? Sprawdźmy.

Czym cechują się walcarki do profili i płaskowników?

Walcarki do profili i płaskowników wyróżniają się przede wszystkim szerokim spektrum wymiarów detali. Oznacza to, że z powodzeniem nadają się one do obróbki plastycznej metalowych elementów o różnych rozmiarach – zarówno małych, jak i wielkogabarytowych. Ponadto cechują się wydajną i bezawaryjną pracą, a także łatwą obsługą oraz:

  • płynnym działaniem,
  • odpornością nawet na intensywną eksploatację,
  • szybką i wydajną pracą,
  • zmienną pozycją pracy.

Co istotne, walcarki do profili i płaskowników dostępne są w kilku wersjach oraz modelach do wyboru. Dzięki temu z łatwością dostosujesz urządzenie do konkretnych potrzeb swojego zakładu, w którym z pewnością ułatwi ono realizację wielu codziennych zadań.

Modele stacjonarne oraz przenośne

Jak wspomnieliśmy, istnieje wiele walcarek do profili i płaskowników, które różnią się między sobą specyfikacją techniczną. W ofercie znajdziesz m.in. modele większych rozmiarów, przeznaczone do pracy stacjonarnej oraz mniejsze urządzenia – przenośne, które świetnie sprawdzają się do wykonywania pracy na miejscu u klienta. Walcarki mobilne cechują się niewielką wagą (niecałe 50 kg) i poręcznym rozmiarem, dzięki czemu mogą być łatwo transportowane. Są one również wyposażone w hydrauliczny docisk i wyróżniają się niskim poziomem hałasu.

Modele stacjonarne natomiast mogą pracować w poziomej lub pionowej pozycji. Co istotne, jej zmiana jest bardzo prosta i szybka dzięki siłownikowi teleskopowemu. Ponadto duże walcarki wykonane są z najlepszych gatunkowo materiałów i solidnych komponentów, dzięki czemu gwarantują niezawodną, cichą i równomierną pracę.

 

© 2024 UltraPras | Polityka prywatności | Realizacja: emste.eu

Call Now Button

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?