znak zapytania na żółtym tle

Stacjonarne walcarki do profili wykorzystywane są w wielu zakładach przemysłowych oraz warsztatach. Przeznaczone są do gięcia profili prostokątnych oraz rur i innych detali o szerokim spektrum wymiarów. Mobilne modele natomiast, dzięki swoim niewielkim wymiarom i wadze, są łatwe do transportu i używane do pracy wykonywanej na miejscu u klienta. Jak jednak zbudowana jest walcarka do profili? Odpowiadamy.

Budowa walcarki do profili

Do produkcji walcarek do profili wykorzystywane są najlepsze, trwałe komponenty. Elementy przeniesienia napędu i rolki gnące, jeśli to możliwe, są wykonane ze stali hartowanej. Modele, które znajdziesz w naszej ofercie, wyprodukowane są przy pomocy metody CNC, dzięki czemu cechują się wyjątkową jakością i precyzją wykonania. Urządzenia te zbudowane są z:

  • solidnej ramy i korpusu z wbudowaną skrzynką elektryczną,
  • wałków o odpowiedniej średnicy i rolek gnących,
  • napędu i kół zębatych,
  • motoreduktora, który zapewnia cichą i równomierną pracę,
  • siłownika teleskopowego służącego do zmiany pozycji urządzenia,
  • systemu sterowania.

Co istotne, wiele modeli stacjonarnych może pracować zarówno w pozycji pionowej, jak i poziomej, a zmiana pozycji jest bardzo wygodna i szybka dzięki teleskopowemu siłownikowi.

Jak działa walcarka do profili?

Walcarki do profili mogą działać na zasadzie docisku śrubowego, ręcznego hydraulicznego lub elektrycznego hydraulicznego, który należy dostosować do rodzaju obrabianych elementów. Docisk hydrauliczny zapewnia największe osiągi i najefektywniejszą pracę. Urządzenia te napędzane są manualnie lub przy pomocy motoreduktora i posiadają napęd na 3 rolki. Górna rolka może być odłączona lub wyregulowana odpowiednio do przeprowadzanej pracy przy pomocy dźwigni.

Za sterowanie walcarek do profili natomiast odpowiada skrzynka elektryczna wbudowana w korpus i odbywa się ono przy pomocy panelu nożnego, który składa się z dwóch włączników. Ponadto urządzenia te wyposażone są w uniwersalny komplet rolek gnących, jednak mogą być wzbogacone również w dodatkowe rolki wykonane ze stali hartowanej lub tworzyw sztucznych, np. do walcowania prętów i rur.

© 2023 UltraPras | Polityka prywatności | Realizacja: emste.eu

Call Now Button

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?