wykrawarka metalu

Wykrawanie otworów w metalu to jeden z rodzajów obróbki plastycznej blachy. Bez tej czynności trudno jest sobie wyobrazić przebieg wielu procesów produkcyjnych. Maszyny, takie jak prasy hydrauliczne, służące do precyzyjnej obróbki metali są więc wykorzystywane w wielu zakładach przemysłowych oraz warsztatach. W jaki sposób odbywa się wykrawanie otworów w metalu oraz czym się charakteryzuje ten typ obróbki? Sprawdźmy.

Działanie wykrawarek

Określone kształty i otwory w metalu można wycinać przy pomocy specjalnych wykrawarek. Temu procesowi poddawane są najczęściej arkusze blach o różnej grubości (od minimalnych do nawet kilkunastu milimetrów) wykonane z takich metali i ich stopów, jak stal czarna, nierdzewna czy aluminium. Świetnie sprawdzają się w tym zakresie np. prasy hydrauliczne, które cechują się wysoką sprawnością i bezawaryjną pracą. Do urządzenia powinno zostać wgrane odpowiednie oprogramowanie umożliwiające precyzyjną obróbkę oraz uzyskanie żądanych wymiarów.

Aby przeprowadzić proces wykrawania konkretnego elementu, należy przygotować specjalne wykrojniki, które mocuje się na prasie. Po uruchomieniu maszyny wykrojniki naciskają na arkusz blachy, wykrawając w nim otwór o określonym kształcie. Warto przy tym pamiętać, że typ wykrojnika, a także siła, z jaką maszyna pracuje, powinny być dostosowane do grubości oraz rodzaju obrabianej blachy.

Czym cechuje się proces wykrawania?

Wykorzystanie profesjonalnych wykrawarek do metalu umożliwia uzyskanie precyzyjnych detali oraz powtarzalnych efektów, co w dużej mierze usprawnia procesy produkcyjne i zapewnia wytwarzanie jednakowych elementów na większą skalę. Proces wykrawania jest prosty w obsłudze i przebiega z wysoką prędkością. Co istotne, wiele urządzeń do wykrawania otworów w metalu daje możliwość pracy w dwóch cyklach – automatycznym oraz manualnym lub półautomatycznym. W przypadku wyboru pierwszego z nich maszyna pracuje w trybie ciągłym, dzięki czemu prędkość produkcji części znacznie wzrasta.

 

 

© 2024 UltraPras | Polityka prywatności | Realizacja: emste.eu

Call Now Button

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?