ul. Pogodna 11, 16-020 Czarna Białostocka

WPK 1250

prasa krawędziowa

Warsztatowa prasa krawędziowa WPK1250 jest maszyną, której głównymi miejscami przeznaczenia są warsztaty ślusarskie lub mechaniczne.

Kompaktowe wymiary pozwalają na jej eksploatację w niemal każdych warunkach. Napęd prasy oparty jest na układzie hydraulicznym, zasilającym 2 siłowniki hydrauliczne.

Maszyna posiada możliwość wymiany stempli oraz pryzm gnących.

Maksymalna szerokość giętego arkusza blachy wynosi 1250 [mm] przy grubości 5 [mm] dla stali gatunku S355. Zmniejszając szerokość giętej blachy, stosunkowo wzrasta jej maksymalna grubość.

Standardowo maszyna została wyposażona w matrycę o wymiarach 60 x 60 [mm] z rowkami 16, 22, 35, 50 [mm].

Dodatkowym atutem jest możliwość otwierania górnej belki co pozwala na pracę z zamkniętymi detalami.

Prasa krawędziowa to maszyna o prostej konstrukcji, jednak stwarzająca wiele możliwości zastosowania. Jej głównym zadaniem jest wyginanie blach pod wybranym kątem, w celu nadania im pożądanego kształtu. Prasa krawędziowa jest nieskomplikowana w obsłudze i pozwala na opracowanie materiałów zgodnie z konkretnymi parametrami. Wyróżnia się powtarzalnością oraz precyzją pracy, dlatego sprawdzi się wszędzie tam, gdzie potrzeba urządzenia o kontrolowanym nacisku, które poradzi sobie z gięciem blach.

Prasa krawędziowa zbudowana jest z ramy oraz ułożonej na niej matrycy i ruchomej belki górnej. Podczas jej działania można określić takie parametry jak siła nacisku, długość wykonywanych gięć oraz prędkość pracy. W asortymencie mamy także nowoczesne prasy warsztatowe oraz inne wyposażenie zakładów przemysłowych. Oferowana przez nas prasa krawędziowa spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa i wyposażona jest w certyfikaty jakości, dlatego stwarza bezpieczne warunki pracy.

tabela giecia prasy krawedziowej
Nacisk

32 T

Długość giętej blachy

1250 mm

Maksymalny dystans między stemplem a matrycą

75 mm

Maksymalna regulacja zderzaka

600 mm

Silnik

3 kW

Agregat hydrauliczny

200 bar

Masa maszyny

1400 kg

Wymiary gabarytowe
  • długość: 2300 mm
  • wysokość: 1410 mm
  • szerokość: 1305 mm (ze zderzakiem)

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?