ul. Pogodna 11, 16-020 Czarna Białostocka

W  wielu gałęziach branży przemysłowej wymaga się precyzyjnego oraz sprawnego obrabiania elementów metalowych w sposób ciągły i powtarzalny. Nie da się tego osiągnąć, wykorzystując tylko siłę ludzkich rąk oraz narzędzia manualne. Dlatego podstawowym wyposażeniem warsztatów i zakładów przemysłowych powinny być specjalistyczne maszyny do plastyki metalu. Wyginanie, oraz walcowanie blach czy elementów metalowych to czynności, z którymi na co dzień mierzą się pracownicy przedsiębiorstw zajmujących się kształtowaniem blach i elementów konstrukcyjnych. Do takich prac wykorzystywane są walcarki. Jedną maszynę możemy używać jako walcarka do płaskowników oraz giętarka do rur czy też walcarka do profili w zależności od zakresu czynności.

Walcarka do profili

Walcowanie to czynność, podczas której obrabiany element ulega zgnieceniu w miejscu, w którym jest to konieczne. Walcarka do rur to urządzenie składające się z walców o określonych parametrach, między którymi następuje proces zgniatania opracowywanej części metalu. Walcarka do płaskowników wykorzystywana jest do obróbki metalu oraz stopów metalu o różnych właściwościach, a ze względu na dostępność wielu modeli takich maszyn ich zakres prac można dopasować do konkretnych wymagań. Walcarka do profili może być skonfigurowana według własnych potrzeb poprzez ustawienie walców w odpowiednim ułożeniu.

Tak szeroki wybór modeli oraz możliwości wykorzystania sprawia, że walcarka do rur stanowi niezbędny element wyposażenia profesjonalnych zakładów produkcyjnych i przemysłowych.

Giętarka do profili

Urządzeniem często spotykanym w branży przemysłowej jest również giętarka do rur. Jej działanie polega na obróbce rur i profili poprzez ich naginanie. Dzięki temu można uzyskać element o precyzyjnie określonych parametrach, bez ryzyka uszkodzenia jego pozostałej struktury. W naszej ofercie można znaleźć wiele wariantów tych urządzeń, takich jak giętarka trójrolkowa znajdująca szerokie zastosowanie w przemyśle. Trzema najpopularniejszymi zastosowaniami są:

  • giętarki do profili,
  • giętarki do blachy,
  • giętarki do rur,

Szeroki asortyment dostępnych produktów obejmuje giętarki trójrolkowe z napędem elektrycznym oraz inne urządzenia przemysłowe takie jak prasa do gięcia. W przypadku chęci uzyskania dokładniejszych informacji na temat naszej oferty zapraszamy do kontaktu.

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?