Praca współczesnych zakładów produkcyjnych nie może obyć się bez różnego typu maszyn do obróbki metalu. W ofercie UltraPras znajdziesz między innymi prasy krawędziowe, które są powszechnie wykorzystywane w wielu warsztatach. ich celem jest przede wszystkim precyzyjne gięcie arkuszy blach, aby uzyskały one pożądane kształty. Maszyny z naszego asortymentu dają wiele możliwości zastosowania oraz zapewniają powtarzalne efekty, dzięki czemu w dużej mierze przyspieszają procesy produkcyjne.

Wszystkie nasze prasy krawędziowe i pozostałe prasy warsztatowe projektujemy z myślą o zróżnicowanej specyfice pracy w małych, średnich i dużych zakładach. Produkujemy je przy pomocy metody CNC. Co więcej, każda z nich opatrzona jest niezbędnymi certyfikatami bezpieczeństwa oraz gwarancją.

Prasa krawędziowa WPK1250

Warsztatowa prasa krawędziowa UltraPras WPK1250 to maszyna, która zastosowanie znajduje przede wszystkim w warsztatach ślusarskich i mechanicznych. Cechuje się kompaktowymi wymiarami, które pozwalają na jej eksploatację w niemal każdych warunkach. Niewielki rozmiar wpływa również na łatwy transport maszyny. Spośród jej pozostałych zalet warto wymienić:

  • cichą pracę,
  • łatwą, intuicyjną obsługę,
  • solidne komponenty,
  • możliwość wymiany narzędzi (stempli oraz pryzm gnących) w celu dostosowania trybu pracy do rodzaju obróbki.

Dodatkowym atutem naszej prasy krawędziowej jest możliwość otwierania górnej belki, co pozwala na pracę z zamkniętymi detalami. Napęd maszyny oparty jest na układzie hydraulicznym, zasilającym 2 siłowniki hydrauliczne, a jej maksymalny nacisk wynosi 32 tony.

Prosta konstrukcja i szerokie możliwości prasy krawędziowej

Prasa krawędziowa to maszyna o prostej konstrukcji, jednak stwarzająca wiele możliwości zastosowania. Jej głównym zadaniem jest wyginanie blach pod wybranym kątem, w celu nadania im pożądanego kształtu. Urządzenia z naszej oferty są łatwe w obsłudze i pozwalają na opracowanie materiałów zgodnie z konkretnymi parametrami. Wyróżniają się powtarzalnością oraz precyzją pracy.

Maksymalna szerokość giętego arkusza blachy wynosi 1250 mm przy grubości 5 mm dla stali gatunku S355. Zmniejszając szerokość giętej blachy, wzrasta jej maksymalna grubość. Standardowo maszyna została wyposażona w matrycę o wymiarach 60×60 mm z rowkami 16, 22, 35, 50 mm. W UltraPras realizujemy również zamówienia indywidualne, w których dostosowujemy parametry techniczne maszyn do konkretnych potrzeb i wymagań Klientów.

tabela giecia prasy krawedziowej
Nacisk

32 T

Długość giętej blachy

1250 mm

Maksymalny dystans między stemplem a matrycą

75 mm

Maksymalna regulacja zderzaka

600 mm

Silnik

3 kW

Agregat hydrauliczny

250 bar

Masa maszyny

1400 kg

Wymiary gabarytowe
  • długość: 2300 mm
  • wysokość: 1650 mm
  • szerokość: 1300 mm (ze zderzakiem)

© 2024 UltraPras | Polityka prywatności | Realizacja: emste.eu

Call Now Button

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?